Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Geleneksel Karadeniz Buluşmasıyla tekrar karşınızdayız. Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi düzenlenmeye başlandığı 2009 yılından bu yana sizlerin ilgisi ile her geçen gün büyümektedir. 2009 ve 2010 yıllarında düzenlenmiş olan Karadeniz Aile Hekimliği Günleriyle başlayan buluşmamız, 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Katılımlı Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi olma özelliğini kazanmıştır. Şimdiye kadar yapılan KAHEKON kongrelerine, Avrupa’nın dört bir yanından ( İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İspanya, Yunanistan, v.b) aile hekimliği yapan, yabancı ve Türk aile hekimleri katılarak, kendi ülkelerinde ki aile hekimliği deneyimlerini bizlere aktarmışlardır. Kongremiz 22-25 Eylül 2016 yılında Gürcistan'ın Batum kentinde "5. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi" nin düzenlenmesiyle, uluslararası kongre olma özelliği kazanmıştır.

Kongremizi, bu sene 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü kentinde, İcbari Tıbbi Sigorta Devlet Acentalığı, Azerbaycan Tabipler Birliği, Azerbaycan Gence Uluslararası Hastanesi, Trabzon Aile Hekimleri Derneği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı' nın ortak çalışmasıyla düzenleyeceğiz. Bu sene düzenleyeceğimiz 6. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi KAHEKON-2017 ile aile hekimliği tecrübelerimizi Karadeniz’de yer alan diğer ülkelerde ki hekimlerle ve aile hekimliğine yeni geçecek olan Azerbaycan hekimleriyle paylaşmaya devam edeceğiz. Kongremizde, aile hekimliğinin temeli olan, koruyucu sağlık hizmetlerini, (aşılar, yaşlı hasta, obesite v.b) sık görülen hastalıklardaki ve Kronik Hastalıklardaki son gelişmeleri (Hipertansiyon, Diyabet, Enfeksiyon Hastalıkları, Ağrı, v.b), acil müdahale durumlarında yapılması gerekenleri, hipnoz ve akılcı laboratuvar kullanımını, Aile Hekimliğinde hukuksal sorunları, Dünya’da uygulanan aile hekimliği uygulamasının son durumunu, ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini, tartışacağız. Ayrıca Azerbaycan da ki hekimlerle bir araya gelerek Türkiye-Azerbaycan Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalıştayı da yapmayı planlamaktayız.

Uluslararası olarak düzenlenecek olan kongremize ayrıca T.C Bakü Büyükelçiliğimiz, T.C Gence Başkonsolosluğumuz, T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, T.C Sağlık Bakanlığı Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü, Azerbaycan Cumhuriyeti Sıhhiye Nazırlığı, Azerbaycan Hastaneler Birliği, Bakü Kalp Merkezi, Respublika Mualicevi Diagnostika Merkezi, Mingecevir Şehir Hastanesi, Yevlax Rayonu Hastanesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Azerbaycan Bariatrik ve Metabolik Cerrahlar Derneği, Acil Tıp Uzmanları Derneği ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu da destek vermektedirler. Kongremize Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan hekimlerin katılmasını bekliyoruz.

Hepinizi, aile hekimlerinin “Geleneksel Karadeniz Buluşması” olan, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü kentinde düzenlenecek olan, KAHEKON-2017 kongremize davet ediyoruz.

Saygılarımızla
   

Kongre Başkanları

   Zaur ALİYEV
Kongre Başkanı
    Dr. İlyas HASANOV
Kongre Başkanı
   Dr. Hakan UZUN
Kongre Başkanı
    Dr. Turan SET
Kongre Başkanı
    Dr. Nariman SAFARLİ
Kongre Başkanı
   


BİLDİRİ KİTABI

  
DUYURULAR 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır